Umów się na wizytę
BioClinic Brodnica - Igor Dogocki, Magda Chylińska - stomatologia immunologiczna, stomatologia biologiczna, implanty ceramiczne, implanty cyrkonowe, stomatologia holistyczna

Bezpieczne usunięcie amalgamatu

27-11-2019

Posiadając wypełnienia amalgamatowe, warto zdecydować się na bezpieczne ich usunięcie. Bio Clinic dysponuje odpowiednio wyposażonym gabinetem oraz doświadczonym personelem, który stosując odpowiednie procedury zabezpieczy Ciebie oraz pole operacyjne do procesu usuwania wypełnienia amalgamatowych i zawartej w nich toksycznej rtęci. W czasie zabiegu wymagane są bowiem odpowiednie środki ostrożności. Najważniejszą kwestią zarówno dla pacjenta, jak i stomatologa i jego asysty, jest zapewnienie właściwej ochrony przed wdychaniem ulatniających się podczas borowania oparów rtęci.

Przed przystąpieniem do bezpiecznego usuwania amalgamatów pacjent przyjmuje zalecone przez lekarza Bio Clinic preparaty. Do zabiegu gabinet jest jest odpowiednio przygotowany. Twarz i drogi oddechowe pacjenta są okrywane. Stosowany jest guma odseparowująca konkretny ząb i zasłaniająca resztę jamy ustnej, tak aby opiłki amalgamatu nie dostały się do gardła. Używany jest specjalny ssak oraz maski pochłaniające i rtęc. Usuwanie amalgamatów odbywa się na bardzo wolnych obrotach i przy użyciu specjalnych wierteł.

Bezpieczne usunięcie amalgamatu

Po zabiegu ząb zostaje odkażony i zabezpieczony, a pacjent specjalnie przygotowaną płukanką płucze jamę ustną oraz przyjmuje preparaty wiążące rtęć. Następnie ząb po okresie regeneracji jest odbudowany materiałami wolnymi od BPA i żywic alergizujących lub pełnoceramicznymi wkładami. W Bio Clinic nie stosuje się metali w jamie ustnej, które występują pod różnymi postaciami (np. korony metalowe lub ceramiczno – metalowe, mosty, protezy, czy też większość implantów).

Istnieją również specjalne protokoły usuwania metali ciężkich z organizmu, opierają się one głównie na substancjach pochodzących z natury, jeśli występuje taka konieczność to w końcowej fazie wspierane mogą być przez preparaty farmaceutyczne.

Przeszkolony zespół stomatologiczny w Bio Clinic jest gwarancją bezpiecznego usuwania amalgamatów. Ponieważ podczas zabiegu zachowujemy wszelkie wymagane procedury, nasi pacjenci mogą być pewnie, ze usuwanie amalgamatów nie odbije się na ich zdrowiu.

Poniższy filmik przedstawia uwalnianie się oparów rtęci podczas standardowego usuwania amalgamatu. W razie braku zabezpieczenia te toksyczne opary wdychane są przez pacjent oraz personel medyczny.