Umów się na wizytę
BioClinic Brodnica - Igor Dogocki, Magda Chylińska - stomatologia immunologiczna, stomatologia biologiczna, implanty ceramiczne, implanty cyrkonowe, stomatologia holistyczna
martwe-zeby - BioClinic - stomatologia immunologiczna

Usuwanie martwych zakażonych zębów

Zęby, które przeszły leczenie kanałowe, to zęby martwe. Martwy ząb, który kiedyś był organem z własnym nerwem i dopływem krwi, pozostaje martwym filarem w jamie ustnej.

Zarówno przewlekłe stany zapalne, jak i choroby autoimmunologiczne występują coraz częściej we wszystkich krajach uprzemysłowionych. Przyczyna jest często niejasna. Ta masa zachorowań z ciągłą tendencją wzrostową w szczególności na choroby nowotworowe i neurodegeneracyjne, jak Alzheimer, choroba Parkinsona czy stwardnienie rozsiane musi mieć swoją genezę. Czy możliwe, żeby oprócz czynników środowiskowych, takich jak nadmierne pole elektromagnetyczne (EMF), skażone powietrze, zła jakość żywności, niedobór witamin czy narażenie na endotoksyny będące w na-
szych ciałach 24/7, mogą przyczyniać się do powstawania chorób przewlekłych? A jednak u osób chorujących na „schorzenia cywilizacyjne” następuje widoczna poprawa w momencie, gdy wszystkie interferencje w postaci stanów zapalnych w jamie ustnej zostaną konsekwentnie usunięte. Skąd ta zależność? Tak destrukcyjnie na nasz organizm wpływa obecność bakterii chorobotwórczych i pochodzących od nich wysoce toksycznych produktów rozpadu. Zastanawiające jest więc, w jaki sposób zęby wpływają na rozwój chorób przewlekłych?

Stomatologia to jedyna dziedzina medycyny, która dopuszcza martwe narządy w organizmie pod pretekstem, bycia własnymi. Nie zwraca uwagi, czy jest to już padlina i to blisko naszego centrum sterowania – mózgu.