Umów się na wizytę
BioClinic Brodnica - Igor Dogocki, Magda Chylińska - stomatologia immunologiczna, stomatologia biologiczna, implanty ceramiczne, implanty cyrkonowe, stomatologia holistyczna
metale - BioClinic - stomatologia immunologiczna
Usuwanie metali - BioClinic stomatologia immunologiczna

Usuwanie metali

W samej Europie w bazie danych znajduje się około 5400 stopów metali używanych w stomatologii. Metale jak przekonuje się o tym coraz więcej osób, mogą być przyczyną alergii.

W samej Europie w bazie danych znajduje się około 5400 stopów metali używanych w stomatologii. Stopy te zawierają różne proporcje metali szlachetnych, takich jak złoto, srebro, platyna i pallad, a także tytan, mangan, beryl, żelazo, miedź, nikiel i chrom. Metale jak przekonuje się o tym coraz więcej osób, mogą być przyczyną alergii. Dzieje się tak dlatego, że w związku zanieczyszczeniem środowiska, dostępnego jedzenia oraz rosnącego obciążenia układu odpornościowego potencjał alergiczny zwiększa się, Badania podają, iż już co 4 polak jest uczulony. Osoba uczulona reaguje w sposób patologiczny, chorobliwą zmianą w organizmie na substancje, które standardowo nie są szkodliwe i nie powodują żadnych objawów u innych osób.

Metale w jamie ustnej przyczyniają się do:

Biorąc pod uwagę, że znaczna liczba kobiet w Europie ( badania mówia o 40 % i można uczulić się w trakcie życia) doświadcza reakcji alergicznej na nikiel, alarmujący jest fakt, że nawet w najczystszej postaci „tytanu klasy 1” ten pierwiastek chemiczny nadal zawiera do 0,20% żelaza i śladowe ilości niklu.

Objawy nietolerancji metali występujących w jamie ustnej :

Żaden metal dentystyczny nie jest biologicznie neutralny ani nieszkodliwy.
W Bio Clinic obowiązuje zasada stosowania tylko materiałów stomatologicznych BEZ METALI.

Alternatywą dla tytanu i innych stopów są materiały biokompatybilne wykonane z tlenku cyrkonu.

Oznacza to, że w specjalny sposób usuwamy istniejące w jamie ustnej metale, a wszystkie prace protetyczne – korony, mosty, inlay, onlay i przede wszystkim implanty, które stosujemy są tylko i wyłącznie z bardzo estetycznego i niealergizującego tlenku cyrkonu.

Metale w jamie ustnej
Artykuł ukazał się w czasopiśmie "Harmonia" (wrzesień/październik 2022r.)