Umów się na wizytę
BioClinic Brodnica - Igor Dogocki, Magda Chylińska - stomatologia immunologiczna, stomatologia biologiczna, implanty ceramiczne, implanty cyrkonowe, stomatologia holistyczna
hiperbaryczna - BioClinic - stomatologia immunologiczna
Komora hiperbaryczna - BioClinic stomatologia immunologiczna

Komora hiperbaryczna

Medyczny geniusz zdrowszego i dłuższego życia w Bio Clinic. Komora hiperbaryczna wspomaga komórki macierzyste, które są najważniejszymi cząstkami ludzkiego organizmu.

Komora hiperbaryczna wspomaga komórki macierzyste, które są najważniejszymi cząstkami ludzkiego organizmu (ich zadanie to odbudowa komórek tkanek i narządów zniszczonych przez infekcje, choroby czy starość).

Dzięki terapii hiperbarycznej w organizmie następuje ośmiokrotny wzrost tych komórek powodując regenerację całego organizmu i rezultaty dla zdrowia niemożliwe do osiągnięcia w medycynie konwencjonalnej.

Zrób pierwszy krok do lepszego zdrowia

Terapia hiperbaryczna wzmacnia, leczy, zapobiega:

Komora hiperbaryczna, w ramach której stosuje się tlen pod wysokim ciśnieniem, to jedna ze skuteczniejszych terapii wspomagających w przypadku wielu schorzeń. Zabieg przeprowadzany w komorze nazywany jest tlenoterapią hiperbaryczną. Oznacza to, iż pacjentowi podawany jest czysty tlen będący pod ciśnieniem 1,3 -1,5 atmosfery. Przyjmuje się, że dzięki temu do naszej krwi dostaje się go kilkakrotnie więcej, niż z normalnie wdychanego powietrza. Ma to bardzo duże znaczenie dla kondycji naszego ciała, a nawet tych jego części, które nie są ukrwione. Tlen w podwyższonym stężeniu pobudza komórki do wzrostu i odnowy, w tym między innymi szpiku kostnego, naskórka czy naczyń krwionośnych. Działanie komory hiperbarycznej znalazło zastosowanie w dziesiątkach chorób i dolegliwości właśnie dzięki “mocy” tlenu i jego przenikania do komórek ciała.

Komora hiperbaryczba - BioClinic Brodnica

Leczenie tlenem pod wysokim ciśnieniem jest pomocne, a nawet wskazane w wypadku wielu chorób czy urazów.

Komorę hiperbaryczną poleca się w przypadku chorób o podłożu neurologicznym, takim jak Alzheimer, Parkinson, ADHA czy jako terapię wspomaganą w przypadku autyzmu, tlenoterapię poleca się również w wypadku trudno gojących się ran. Tlen pobudza komórki naszego ciała do wzrostu i odbudowy, co może przyspieszyć gojenie w niektórych wypadkach. Stosują się ją także podczas chorób autoimmunologicznych, w przypadku nadciśnienia, miażdżycy. Odżywianie organizmu tlenem sprawdza się także w leczeniu anemii, w ramach terapii cukrzycy, gdy dosięgnie nas martwica.
To również jeden z ważnych etapów po przebyciu przeszczepu, np. kończyny, gdy istnieje ryzyko odrzutu, choroba dekompresyjna, nagły i niewyjaśniony niedosłuch. Komora hiperbaryczna może ulżyć cierpiącym na migreny, tlenoterapia jest stosowana także w przypadku otyłości.

Autyzm: Poprawia możliwości poznawcze u dzieci, komunikatywność, socjalizację, sen, apetyt oraz uspakaja; HBOT zwiększa przepływ krwi do mózgu, zmniejsza stany zapalne i stres oksydacyjny oraz mobilizuje komórki macierzyste ze szpiku kości. Niedobory we wszystkich tych obszarach zostały zidentyfikowane w autyzmie; Zmniejszenie stanów zapalnych związanych z bakteriami oraz pasożytami.

Poprawa stanu po udarze: Tlenowa terapia hiperbaryczna poprzez doprowadzenie tlenu do większej ilości komórek mózgu poprawia stan pacjentów po udarach i uszkodzeniach mózgu.

Zwalczanie infekcji: Dostarczony do organizmu tlen zabija beztlenowe bakterie i zwiększa skuteczność antybiotyków.
Odzyskanie funkcji neurologicznych: Tlenowa terapia hiperbaryczna u osób z uszkodzeniami mózgu stymuluje przepływ krwi, metabolizm i wzrost tkanek. Następuje przebudzenie nieaktywnych ale żywych komórek, otaczających uszkodzony obszar.

Komora hiperbaryczna znalazła również zastosowanie w medycynie estetycznej i Anty-aging: Pozbywanie się cellulitu, odchudzanie się. Tłuszcz w organizmie składa się z wodoru, węgla i tlenu. W przypadku dostarczenia do organizmu większej ilości tlenu tłuszcz jest zmuszony do szukania większej ilości tlenu i przekształca się w wodę i dwutlenek węgla. Oba ta związki mogą być bezpiecznie usunięte z ciała w naturalnych procesach. W ten sposób terapia tlenowa pozwala przyspieszyć utratę wagi.

Zwiększenie wydajności u sportowców:

Zabieg w komorze hiperbarycznej jest bezbolesny, polega on jedynie na wdychaniu leczniczego tlenu. Przy okazji odtruwamy organizm zmniejszając ilość toksyn w naszym ciele, efektywnie stymulujemy go do szybszej regeneracji i neutralizujemy wszelkie stany zapalne. Długość zabiegu w komorze dostosowuje się do pacjenta oraz jego wymagań, szczególnie dotyczy to częstotliwości zabiegów. Pojedynczy zabieg trwa około godziny. Pacjent do zabiegu musi zdjąć wszystkie ozdoby (kolczyki, bransoletki, zegarki itp.), w samej komorze przebywa się w lekkiej bieliźnie lub przewiewnej odzieży bawełnianej. Podczas zabiegu pacjent leży oraz otrzymuje maskę, co umożliwia efektywne wdychanie czystego tlenu. Zalecane jest zastosowanie 10-20 sesji, aby osiągnąć najlepsze efekty.

Tlenowa terapia hiperbaryczna

Człowiek nie może żyć bez powietrza, a zwłaszcza bez tlenu. W powietrzu znajduje się 21% tlenu, w przypadku gdy tlenu jest mniej niż 12 % może dojść do śmierci z niedotlenienia. Ludzie żyjący w dużych miastach są często niedotlenieni. Dzięki komorom hiperbarycznym można szybko zniwelować zmęczenie, dyskomfort skóry i organów po chorobie. Komora hiperbaryczna oraz inne aparaty i sprzęt do terapii hiperbarycznej jest najnowszym trendem dla zdrowia i urody.

Komora hiperbaryczba - BioClinic Brodnica

Tlenoterapia hiperbaryczna (HBOT)– stosowana jest pod nadzorem przeszkolonej kadry i jest procesem bardzo ubogim w ryzyko powikłań. Istnieje jednak kilka przeciwwskazań do zabiegu, o których warto pamiętać:

Komórki macierzyste – czym są?

Komórki macierzyste to pierwotne, niewyspecjalizowane komórki, które mogą namnażać się oraz przekształcać w wyspecjalizowane komórki tworząc w ten sposób tkanki. W organizmie odbudowują lub zastępują komórki uszkodzone. Niestety osłabiony organizm ludzki (wyniszczony przez upływ czasu, choroby czy wpływ szkodliwych czynników cywilizacyjnych) regeneruje swoje tkanki powoli. Można jednak zmobilizować komórki macierzyste do szybszego namnażania się oraz działania przez dostarczenie tlenu hiperbarycznego. Dzięki temu procesy regeneracji w organizmie zachodzą o wiele szybciej i skuteczniej.

Efekty zdrowotne terapii hiperbarycznej są niezwykle korzystne i zaskakująco duże.

Komórki macierzyste są od lat stosowane w medycynie w celu odbudowy lub zastąpienia uszkodzonych tkanek. Przeszczepia się je ze szpiku kostnego do miejsca potrzebującego odnowy. Ostatnio coraz częściej stosuje się komórki macierzyste z krwi pępowinowej i sznura pępowiny.

Dlatego terapia tlenem hiperbarycznym jest „operacją bez skalpela” – pomnaża i aktywuje komórki macierzyste bez ingerencji chirurga.

Korzyści z leczenia w komorze hiperbarycznej

Dowiedz sie więcej: