Umów się na wizytę
BioClinic Brodnica - Igor Dogocki, Magda Chylińska - stomatologia immunologiczna, stomatologia biologiczna, implanty ceramiczne, implanty cyrkonowe, stomatologia holistyczna
amalgant - BioClinic - stomatologia immunologiczna
Bezpieczne usuwanie amalgamatu - BioClinic stomatologia immunologiczna

Bezpieczne usuwanie amalgamatu

Amalgamat jest mieszanką srebra, cyny, miedzi i cynku, które są połączone rtęcią. Główną jego część stanowi rtęć (około 50%).

Amalgamat jest mieszanką srebra, cyny, miedzi i cynku, które są połączone rtęcią. Główną jego część stanowi rtęć (około 50%).

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) nie ma bezpiecznej granicy dla rtęci , jest ona nawet w najmniejszej ilości szkodliwa. Nie bez powodu amalgamat usuwany z gabinetów dentystycznych jest od lat utylizowany jako odpad niebezpieczny. Używany jest do wypełniania ubytków próchnicowych. Lekarze i pacjenci często nie zdają sobie sprawy, że rtęć natychmiast po umieszczeniu w jamie ustnej zaczyna zatruwać cały ich organizm. Jest tak agresywna, żę penetruje nie tylko przez barierę krew-mózg ale również przez łożysko obciążając nienarodzone dziecko. Badania wykazały, że przede wszystkim obciążone zostają nerki i układ nerwowy ( kwestie te zostały opisane na naszym blogu). Ponieważ toksyczne opary rtęci uwalniają się już w temperaturze pokojowej zatruwanie trwa i kumuluje się tak długo, jak wypełnienie amalgamatowe znajduje się w zębie. Ciepłe i kwaśne posiłki zwiększają kaskadę

Niektóre objawy zatrucia rtęcią z amalgamatów:

W związku z ogromną toksycznością rtęci i jej zwiększonym uwalnianiem podczas usuwania wypełnień z amalgamatu, powstaje realne zagrożenie, iż przeniknie ona w jeszcze większym stopniu do organizmu i spowoduje nasilenie zatrucia. Dlatego w Bio Clinic stosujemy sprawdzone i skuteczne protokoły chroniące przed taką sytuacją. Pacjent, personel oraz pomieszczenie jest odpowiednio zabezpieczone przed kontaktem z cząsteczkami rtęci.

Po przeprowadzonym zabiegu Bezpiecznego Usuwania Amalgamatu pacjent otrzymuje dodatkowe indywidualne zalecenia dotyczące terapii usunięcia rtęci, skumulowanej przez lata w organizmie. Od momentu Bezpiecznego Usunięcia Amalgamatu rozpoczyna się etap zdrowienia.

W Bio Clinic przestrzegamy restrykcyjnie przyjętych norm usuwania rtęci z jamy ustnej. Dzięki temu możesz czuć się bezpieczny i zdrowszy.