Umów się na wizytę
BioClinic Brodnica - Igor Dogocki, Magda Chylińska - stomatologia immunologiczna, stomatologia biologiczna, implanty ceramiczne, implanty cyrkonowe, stomatologia holistyczna
detox - BioClinic - stomatologia immunologiczna
Programy Detoksu - BioClinic stomatologia immunologiczna

Programy Detoksu

Im wyższy poziom energii, tym wydajniejszy organizm. Im wydajniejszy organizm, tym lepiej się czujesz i w większym stopniu wykorzystujesz swój talent i osiągasz cele, które sobie wyznaczasz.

Zrozumieliśmy, iż większość – jeśli nie wszyscy – ludzie są dzisiaj toksyczni. Zęby nie są największym lub jedynym źródłem toksyczności. Istotne są wchłaniane do organizmu różnymi drogami pestycydy, konserwanty żywności, środki zmniejszające palność i inne stosowane na codzień w wyposażeniach naszych domów. Jednakże ponad wszystkimi stoi aluminium, produkt uboczny globalnych wysiłków na rzecz kontroli klimatu. Aluminium jest głównym źródłem stanów zapalnych w naszym układzie naczyniowym i nerwowym ( np. cząsteczki aluminium powodują stany zapalne tkanki nerwowej w mózgu i są znajdowane w zwiększonej ilości u osób z chorobą Alzheimera). Działanie wszystkich toksyn ma charakter kumulacyjny i synergiczny.
A dodatkowo istnieje zależności, iż im bardziej toksyczny teren, tym więcej patogenów i pasożytów ma warunki do bytowania w systemie.Przykładem toksyny środowiskowej jest również Glifosat, aktywny składnik preparatu Roundup®. Najpopularniejszego herbicydu stosowanym na całym świecie. Jego pozostałości znajdują się w głównych elementach zachodniej diety, takich jak zboża ( pszenica), kukurydza, soja, warzywa i owoce. Hamowanie przez glifosat enzymów cytochromalnych P450 (CYP) jest pomijanym faktem jego toksyczności dla ssaków. Enzymy CYP odgrywają kluczową rolę w detoksykacji naszego organizmu . W ten sposób, nie pozwalając na oczyszczanie komórek, glifosat wzmacnia szkodliwe działanie innych pozostałości chemicznych pochodzących z żywności i toksyn środowiskowych. Negatywny wpływ na organizm objawia się powoli w miarę upływu czasu, gdy stan zapalny uszkadza narządy i komórki w całym ciele np. doprowadza do zaburzenia biosyntezy aminokwasów aromatycznych przez bakterie jelitowe, niszczy „dobre” bakterie jelitowe a także upośledza transport siarczanów w surowicy. Konsekwencją jest większość chorób i stanów związanych z zachodnią dietą, które obejmują zaburzenia żołądkowo-jelitowe, otyłość, cukrzycę, choroby serca, depresję, autyzm, niepłodność, raka i chorobę Alzheimera.

Fortis Detox - 28 dniowy protokół oczyszczania organizmu z metali

Także wiele chorób neurologicznych, w tym autyzm, depresja, demencja, zaburzenia lękowe i choroba Parkinsona, jest związanych z podażą toksyn środowiskowych. Nagminnie występujące nieprawidłowe wzorce snu, są bezpośrednio związane z dysfunkcją szyszynki. Szyszynka jest bardzo podatna na toksyny środowiskowe. Na szyszynkę destrukcyjny wpływ mają dwie wszechobecne substancje w nowoczesnych krajach uprzemysłowionych omówione wyżej – aluminium i glifosat. Te dwie toksyny działają synergistycznie, wywołując uszkodzenia neurologiczne. Glifosat niszczy bakterie jelitowe, prowadząc do przerostu Clostridium difficile. Jej toksyczny produkt, p-krezol, jest powiązany z autyzmem zarówno w modelach ludzkich, jak i mysich. p-Krezol zwiększa wchłanianie glinu ( aluminium). Niedokrwistość, będąca wynikiem zarówno zakłócenia przez aluminium hemu, jak i upośledzenia syntezy hemu przez glifosat, prowadzi do hipoksji ( niedotlenienia) , która indukuje zwiększoną syntezę transferyny z szyszynki. Przedwczesny poród wiąże się ze stresem związanym z niedotlenieniem i ze znacznie zwiększonym ryzykiem późniejszego rozwoju autyzmu, łącząc niedotlenienie z autyzmem. Glifosat chelatuje aluminium, umożliwiając połkniętemu aluminium ominięcie bariery jelitowej. Prowadzi to do niedotlenienia wywołanego anemią, promując neurotoksyczność i uszkadzając szyszynkę. Zarówno glifosat, jak i glin zaburzają enzymy cytochromu P450, które biorą udział w metabolizmie melatoniny. Ponadto melatonina jest pochodną tryptofanu, którego synteza w roślinach i drobnoustrojach jest blokowana przez glifosat.

Nie tylko te toksyny zaburzają homeostazę, również metale ciężkie powszechnie stosowane w materiałach dentystycznych jak rtęć (amalgamaty) i kadm ( materiały używane do wypełnienia kanałów podczas leczenia kanałowego) czy występujące w spalinach, dymach, farbach i np. ramach okiennych z PCW ołów i kadm.

Dlaczego metale ciężkie są tak niebezpieczne?

Organizm nie jest w stanie samodzielnie usunąć tego typu zanieczyszczeń. W większości odkładają się one w tkance łącznej, kościach, zębach, mózgu, a także w wątrobie i nerkach. Tam toksyczne metale często przez lata uszkadzają nie tylko struktury komórkowe, ale obciążają również układ odpornościowy i utrudniają wchłanianie ważnych składników odżywczych.

Rezultatem mogą być alergie, trudności z koncentracją, problemy jelitowe lub depresja, które są nie tylko wyzwalane, ale także nasilane przez nadmierną ekspozycję na metale ciężkie.

Pierwszym etapem pozbywania się z organizmy metali ciężkich jest bezpieczne usunięcie „czarnych plomb” czyli amalgamatów zawierających w swoim składzie bardzo toksyczny metal ciężki – rtęć. 

Fortis Detox - Hugi

W BIO CLINIC umożliwiamy Tobie usunięcie metali ciężkich ( rtęć, ołów, kadm) oraz toksyn środowiskowych jak glifosat i aluminium.
Dzięki dedykowanym zabiegom wykonanym w Klinice ( BIO CLINIC 3 DNI DETOXU) w połączeniu z przyjmowaniem sprawdzonych preparatów FORTIS DETOX odciążysz swój organizm i przyczynisz się do zmniejszenia ilości groźnych stanów zapalnych.

28 dniowy zestaw FORTIS DETOX obejmuje preparaty, które przyjmujesz codziennie według ścisłego protokołu.

Umów się na wizytę konsultacyjną, jeśli chcesz się przekonać czy jesteś przygotowany do rozpoczęcia Detoksu.