Umów się na wizytę
BioClinic Brodnica - Igor Dogocki, Magda Chylińska - stomatologia immunologiczna, stomatologia biologiczna, implanty ceramiczne, implanty cyrkonowe, stomatologia holistyczna
borelioza - BioClinic - stomatologia immunologiczna
Borelioza - BioClinic stomatologia immunologiczna

Borelioza

Koncept stosowany w Bio Clinic (R) jest niezwykle istotny w skutecznym leczeniu Boreliozy.

Jest tak, ponieważ zajmujemy się usuwaniem w odpowiednim protokole wszystkich ukrytych stanów zapalnych („silent inflamation”)w obrębie jamy ustnej, w których mogą również bytować zjadliwe bakterie (w dużej ilości Borellia, Babesia, Bartonella), wirusy, pasożyty i pierwotniaki. Wszystkie wymienione patologiczne organizmy obierają sobie za miejsce tkanki osłabione i chore, osłabiają układ odpornościowy i powodują, iż nie może on prawidłowo funkcjonować i bronić organizmu. Często wtedy pozostaje on w stanie „hibernacji” lub „nadreaktywności” (np. pojawia się zwiększony potencjał alergiczny lub występują choroby autoimmunologiczne).

Dodatkowo nie we wszystkich tkankach penetracja stosowanych w boreliozie leków jest taka sama.

Chorobotwórcze bakterie i inne mikroorganizmy mogą bytować w nieoczekiwanych dotąd miejscach w jamie ustnej i „przeczekiwać” okresy leczenia, dalej rozwijać się i namnażać. W związku w tym zdiagnozowanie i usunięcie w miejscach objętych stanem zapalnym takich jak np. Kawitacje (w których występują również toksyny oraz markery stanów zapalnych chronicznie osłabiające system immunologiczny ) staje się kluczowe.

Dodatkowo w leczeniu pomocniczym Boreliozy stosujemy ozonowanie krwi, insuflacje ozonem oraz terapie w komorze hiperbarycznej.