mountains - BioClinic Igor Dogocki, Brodnica - stomatologia biologiczna, bio stomatologia, bio implanty, leczenie stawów skroniowo-żuchwiowych, stomatologia estetyczna

Rekomendacje

Tak pacjenci wypowiadają się o koncepcie leczenia w Bio Clinic

Anna K.

W czerwcu 2019 roku zdecydowałam się na zabieg usunięcia 7 zębów, które miałam przeleczone kanałowo, oraz jednego implantu metalowego. Powodem do podjęcia takiej decyzji był ucisk w głowie oraz silne napięcie nerwowe z którym nie mogłam już normalnie funkcjonować. (…)

Zmiany, które zaszły po zabiegu:
Ucisk w głowie oraz nerwy minęły po Około dwóch tygodniach Od wykonania zabiegu. Po dwóch miesiącach od zabiegu przestałam odczuwać sztywność w odcinku piersiowym mojego kręgosłupa. Ta sztywność towarzyszyła mi około 4 lat i nie przypuszczałam, że jej podłożem może być to co noszę w jamie ustnej. Rok przed zabiegiem moje dwa paznokcie uległy pofalowaniu i zmagałam się ze stanami zapalnymi przy tych paznokciach. Dzień po usunięciu implantu metalowego spod mojego paznokcia wypłynęła ropa i paznokcie zaczęły odrastać proste. Minął już rok od wykonania zabiegu i wyżej wymienione dolegliwości nie powróciły.

02 - BioClinic Igor Dogocki, Brodnica - stomatologia biologiczna, bio stomatologia, bio implanty, leczenie stawów skroniowo-żuchwiowych, stomatologia estetyczna

Pacjent

Moje spostrzeżenia po pierwszym etapie leczenia:

  • zniknęło wrażenie zmęczonych oczu, mogę bardziej efektywnie pracować przy komputerze;
  • oczy są bardziej nawilżone, rano budzę się bez dyskomfortu suchych oczu;
  • nastąpiła minimalna poprawa ostrości widzenia, mogę teraz łatwiej odróżnić cyfrę 8 od 9 na wydrukach z małą czcionką;
  • ustąpiły bóle kostno-stawowe, mogę dłużej poleżeć w dni wolne od pracy – budzę się bez bólu, nie odczuwam dolegliwości w dolnym odcinku kręgosłupa gdy wyprostowuję się po wykonywaniu czynności, z większą łatwością wykonuję poranne ćwiczenia fizyczne.

Pacjent dwa miesiące po etapie usunięcia stanów zapalnych z jamy ustnej.

01 - BioClinic Igor Dogocki, Brodnica - stomatologia biologiczna, bio stomatologia, bio implanty, leczenie stawów skroniowo-żuchwiowych, stomatologia estetyczna

Monika K., 25 lat

Mam 25 lat i od około 6 lat borykałam się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Nieustanny trądzik nie reagujący na leczenie farmakologiczne, migreny, bóle stawów, problemy z lewą stroną ciała, ból lędźwi i drętwienie lewej nogi. Moje zdrowie cały czas się pogarszało, aż w ostatnim roku pojawiły się dodatkowo problemy z nerkami i pęcherzem oraz problemy z zatokami. Każdą wolną chwilę poświęcałam szukaniu informacji dotyczących przyczyny mojego złego stanu zdrowia. Mam ogromne szczęście, że trafiłam do dr Igora, bo na zdjęciu pantomograficznym Pan doktor znalazł nad moim zębem leczonym kanałowo (górna dwójka) ogromny ropień i zanik kości. Zanim zdecydowałam się na wyrwanie martwego zęba zostały u mnie zastosowane terapie przeciwbólowe oraz działania podnoszące odporność organizmu. Po samych tych zabiegach poczułam się od razu lepiej i byłam w stanie funkcjonować normalnie w pracy. Jednak największy rezultat poczułam po wyrwaniu zęba leczonego kanałowo, oczyszczeniu zębodołu i wstawieniu implantu natychmiastowego. Już w tym samym dniu zauważyłam większą jasność myślenia oraz odblokowanie zatok. Dolegliwości z lewej strony ciała oraz nieustający ból karku trwający latami odpuściły. Przez te parę lat czułam się zniechęcona i zmęczona życiem. Teraz z każdym porankiem czuję, że energia mi stopniowo wraca – w końcu budzę się rano wyspana i nie jestem zesztywniała. Odczuwam więcej pozytywnych emocji. Zapalenie pęcherza ustało. Cały czas po zabiegu obserwuję jak mi się poprawia skóra na twarzy – jest gładsza i nie pojawiają mi się codziennie nowe bolesne zmiany. Efekty pozbycia się takiego gniazda zapalnego jakim jest martwy ząb zobaczyłam od razu. Teraz tylko z radością obserwuję jak z każdym dniem wracam z powrotem do zdrowia. Zaczęłam się cieszyć z życia. Czuję się jakbym po takim długim czasie wyrwała się z sennego koszmaru i odżyła. (…)

Gdyby nie wiedza i doświadczenie Pana doktora prawdopodobnie długo jeszcze szukałabym pomocy i żyła w stanie nieświadomości chodząc z „tykającą bombą” w szczęce. Jestem ogromnie wdzięczna panu doktorowi za całą poświęconą troskę i opiekę oraz fachową pomoc na najwyższym poziomie.

Serdecznie dziękuję dr Igorowi za uratowanie mi życia i zdrowia.

ref1 - BioClinic Igor Dogocki, Brodnica - stomatologia biologiczna, bio stomatologia, bio implanty, leczenie stawów skroniowo-żuchwiowych, stomatologia estetyczna

W.G. – Londyn, Wielka Brytania

Po wielu długich latach na prawdziwej ‘pustyni’placówek spełniających wszystkie kryteria bezpiecznej stomatologii, jest na mapie Polski gabinet który poważnie traktuje klienta a przede wszystkim jego zdrowie. Wiele placówek medycznych, próbując popłynąć z duchem przemian przylepia sobie tu i ówdzie słowo ‘holistyczny’, które spełnia jedynie funkcję listka figowego na starym modelu praktyki lekarskiej.

Bio Clinic to miejsce, w którym klient nie musi dokonywać wyboru pomiędzy estetyką a zdrowiem. Kompleksowe zabiegi detoksykacji organizmu, materiały dentystyczne wolne od metali i szeroki wachlarz wspomagających terapii, otwierają drzwi do nowego paradygmatu w medycynie.

Wizyta w gabinecie to bezcenna forma edukacji w temacie zdrowego odżywiania, alternatywnych metod leczenia oraz zasad funkcjonowania organizmu, w którym zęby nie są oderwane od innych części ciała ale stanowią jego integralną całość – ze wszystkimi tego konsekwencjami.

Natychmiastowe efekty stosowanych w Bio-clinic zabiegów pozwalają z łatwością wytyczyć granicę pomiędzy rzemiosłem a szeroko rozumianą sztuką lekarską.

ref2 - BioClinic Igor Dogocki, Brodnica - stomatologia biologiczna, bio stomatologia, bio implanty, leczenie stawów skroniowo-żuchwiowych, stomatologia estetyczna

Ewa

Od 7 lat leczyłam się ambulatoryjnie. Wrzesień 2018 r. po wizycie u neurologa pierwsze zwolnienie lekarskie, przyczyna kłopoty przy wysiadaniu z samochodu, kłopoty, ból przy chodzeniu. Po przejściu 200 metrów ból w lewym biodrze i kolanie, po odczekaniu 2 sekund ból mijał. Kłopoty z klękaniem, schylaniem się, ból przy wstawaniu. Problemy przy wyjściu z wanny i higieną osobistą. Od 2016 r. raz w tygodniu masaż manualny, plus masaż zwykły. Od października 2018r przez 6 miesięcy gimnastyka 3 razy dziennie. W marcu 2019r. tygodniowy turnus rehabilitacyjny. W maju 2019r. skierowanie do sanatorium. Poprawa w 50-60%, w badaniu niepełna poprawa zakresu ruchomości i bez zmniejszenia dolegliwości bólowych. Czerwiec 2019r. pierwsza wizyta w Bio Clinic. Efekty-poprawa w kolanie, wyciszenie organizmu, zmniejszenie bólu biodra. Zmniejszony ból przy schylaniu się i kucaniu. Lipiec, sierpień 2019r. po usunięciu dwóch zębów kanałowych, nie mam potrzeby zakraplać codziennie oczu (ustąpiła suchość ,zaczerwienienie), całkowity brak bólu w kolanie i 90% w biodrze. Zniknęła opuchlizna z nóg, nie pamiętam kiedy widziałam żyły na moich stopach. Koniec rehabilitacji, nie mam takiej potrzeby. zniknęły problemy z wieczornym czytaniem, bólem nóg i pleców w czasie chodzenia i spania. Grudzień 2019r. kąpiel w wannie :) , o co chodzi, siedzę sobie i nie czuję żadnego dyskomfortu, nie mam problemu z myciem się, a przede wszystkim nie zastanawiam się jak wyjść z wanny, od roku korzystałam z natrysku.

Wychodząc z domu nie zastanawiam się czy będę wstanie wrócić bez problemów. Normalne schodzenie i wchodzenie po schodach a przede wszystkim chęć do życia. Idąc, czuję jak moje ciało pracuje, jak jest wolne w poruszaniu się. Zginęła obręcz która mnie trzymała, zawsze mówiłam jakby mnie ktoś uwięził w jakiejś obręczy. Bardzo, bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do mojego powrotu do życia, za uśmiech na twarzy, którego bardzo długo nie było, za chęć do życia. Przez ostatnie lata mojego życia byłam na dnie doliny, walczyłam, powoli wydostawałam się na szczyt. Dziękuję jeszcze raz, za to ,że jestem na górze, szczycie i idę prostą drogą.

Życzę wszystkim powodzenia, dalszych sukcesów w pracy, wdzięczna pacjentka.


Pacjent, M.S.

Moje pierwsze spostrzeżenia poprawy zdrowia:

  • lekkie powieki, bardziej żywe oczy, lepsza koordynacja wzrokowo-ruchowa, ostrość widzenia. Co ciekawe to mogę dłużej utrzymać wzrok na rozmówcy bez mrugnięcia, łzawienia i mrużenia oczu.
  • lepiej oddycha się przez nos
  • cera na twarzy wymłodniała
  • zniknął ucisk z lewej strony żeber, bóle w karku, ból z lewej strony pleców.
  • umysł jakby bardziej błyskotliwy;)
  • odczuwam większy spokój psychiczny

… jak zauważę następne aspekty dam znać. Jak to piszę przychodzą mi kolejne… szok!

Dziękuję, dziękuję, dziękuję doktorze!
Chciałem przede wszystkim podziękować za opiekę i troskę całemu personelowi. Pani dr Magdzie za wszystkie odpowiedzi i podpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Same uśmiechnięte i życzliwe duszyczki:)

25811 - BioClinic Igor Dogocki, Brodnica - stomatologia biologiczna, bio stomatologia, bio implanty, leczenie stawów skroniowo-żuchwiowych, stomatologia estetyczna

Pacjentka, M.D

Gdy u kresu drogi stałam,
ból wykańczał codzień mnie.
Wtedy olśnienia doznałam,
w necie odnajdując Cię!
Intuicji zaufałam, ona zawsze lepiej wie.
Dzięki niej Ciebie poznałam,
no i nie myliłam się.
Ty nadzieję nową dałeś.
Innej drogi szlak wskazałeś.
Ty sprawiłeś, że o świcie,
znów doceniam czym jest życie.
Słońce świeci tak jak dawniej,
teraz lepiej widzę je.
Ból wydaje się koszmarem,
który prześladował mnie.
Lecz uleciał niczym chmury,
znowu słońce jaśniej lśni.
Radość ciągnie mnie do góry
Wszystko to zrobiłeś Ty!.
Tyś największym jest lekarzem! I nie o wzrost chodzi mi,
lecz o serce, które dajesz
by cierpiącym ulżyć żyć.
Życie rany te zadaje,
że czasami trudno stać.
Potrzebne jest wtedy ramię,
by nadziei iskrę dać!.
Iskra może ogień wzniecić
i do życia motyw dać,
Ale właśnie dzięki Tobie,
wielu się udało wstać.

2581 - BioClinic Igor Dogocki, Brodnica - stomatologia biologiczna, bio stomatologia, bio implanty, leczenie stawów skroniowo-żuchwiowych, stomatologia estetyczna